Új! SAFE LASER 150
Az SL150-es készülék hatása a bőrfelszínhez közeli kb. 3 cm mélységig érvényesül, ezért a felszínhez közeli elváltozások, gyulladások, fájdalmak gyógyításában van jelentős szerepe.
A Safe Laser 150 egy sokoldalú használatra tervezett lágy-lézer készülék, számos kiegészítővel, így több fajta kezelést tesz lehetővé:
- Bőrfelületre helyezve általános lézerként használható
- Sugárszűkítővel orrnyílás bevilágítására is alkalmas (sugárszűkítő tartozék)
- Száloptikával a fül és a száj kezelhető hatékonyan (külön rendelhető)
- Kozmetikai kezelővel a speciális krémeket lehet hatékonyan a bőrbe juttatni (külön rendelhető)
Műszaki jellemzők
-
Teljesítmény: 150mW folytonos (szórt sugárzás)
-
Hullámhossz: 660nm (piros fény)
-
Akkumulátoros működés (Li-ion újratölthető)
-
Rendelhető kiegészítő: száloptika, kozmetikai kezelő, szemkezelő adapter (állatorvosi felhasználásra), sugárszűkítő (1db sugár szűkítő tartozék)
Milyen betegségek kezelésére javasolt?
Helyi kezeléssel gyógyítható betegségek
- Hámsérülések, horzsolások, operáció utáni sebek esetén elősegíti a normális szövetek regenerációját.
- Nem vagy csak nehezen gyógyuló sebek (pl. fekélyek) gyógyulását is megindítja.
- Herpesz, övsömör, felfekvések, égési és fagyási sérülések,
- Ekcéma, bőrgyulladások, atópiás dermatitisz gyógyulását felgyorsítja.
- Sport sérülések utáni felépülést lerövidíti. (izomhúzódás, zúzódás, vérömleny…)
- Fül és hallójárat gyulladás gyógyulását elősegíti.
- Fogfájást, fogíny sorvadást és gyulladást, fogíny vérzést nagymértékben csökkenti és a szájnyálkahártya sérüléseinek (pl. afta) gyógyulását felgyorsítja.
- Fogászati kezelések, szájsebészeti műtétek, fogbeültetés után a lágy- és csontszövet gyógyulását felgyorsítja.
Orrnyílás bevilágításával gyógyítható betegségek
- Megfázás, influenza, légúti gyulladások tüneteit enyhíti, lefolyását gyorsítja.
- Az allergiás, asztmás, szénanáthás tüneteket enyhíti illetve megszüntetheti.(Allergiaszezon előtt már 1 héttel érdemes a napi kezeléseket elkezdeni!)
Fogászati és szájbetegségek
- Fogfájások, gyulladások hatékonyan kezelhetők száloptika segítségével.
- Fogászati kezelések, szájsebészeti műtétek, fogbeültetés után a lágy- és csontszövet gyógyulását felgyorsítja.
- Fog implantátumok körül segíti a hámtapadást (csontosodási fázis).
- Műtétek után lerövidül a gyógyulási idő, hamarabb lehet a varratokat eltávolítani.
- Szájzár (trismus) – Több ok miatt kialakulhat az állkapocs izmainak hosszan tartó görcse pl. begyulladt bölcsességfogtól. Az állkapocs ízületén végzett néhány perces Safe Laser kezelés után az állkapocs ízületén az izom lazul, a szájzár pár perc alatt oldódik, a gyulladás csökken.
A kezelés menete
A kezelés módja
A Safe Laser 150 lézert a fájdalmas vagy sérült területre kontakt módon kell ráhelyezni és a megadott ideig világítani, majd tovább lehet tenni a következő pontra. (egyszer használatos védő a kezelő fejre rendelhető)
Egymás után több pont is kezelhető a fájdalmas, sérült felület nagyságától függően.
Ha pl. nyílt seb miatt a lézert nem lehet ráhelyezni a bőr felületre, akkor a lehető legközelebb kell tartani (max. 0,5 cm), ebben az esetben viszont a kezelési időt pontonként 1 perccel meg kell hosszabbítani, hogy a gyógyuláshoz szükséges megfelelő energiamennyiség bejusson a szervezetbe!
A maximális biztonság miatt a lézert csak a bőrfelületre helyezve kapcsolja be, hogy elkerülje a véletlen lézerfénybe tekintést! A kezelés végén, mielőtt a bőrfelületről elvenné a készüléket, kapcsolja ki!
A kezelés időtartama
Minimum 4 Joule energiát szükséges bevinni a hatékony gyógyuláshoz.
- Safe Laser 150 bőrre helyezve (4 Joule energia) = 3 perc besugárzás
- Safe Laser 150 sugárszűkítővel (4 Joule energia) = 3 perc besugárzás mindkét orrnyílásba
- Safe Laser 150 száloptikával (4 Joule energia) = 1 perc besugárzás
- Safe Laser 150 kozmetikai kezelővel (2 Joule energia) = 3 perc besugárzás (masszírozó mozgással – Speciális 660nm-re aktiválódó krém szükséges!)
A kezelés gyakorisága
1. Akut betegségek (a betegség a közelmúltban keletkezett) illetve műtét utáni esetek kezelése:
A kezelést 1-2 hétig naponta, majd a tünetek megszűnéséig heti 3-szor kell alkalmazni. Már az első kezelés alatt vagy 1 napon belül javulás észlelhető!
(Akut betegségeknél már az első alkalommal annyi ideig lehet a kezelést végezni, amíg a javulás nem észlelhető.)
2. Krónikus (elhúzódó) betegségek kezelése (6-8 hétnél régebben keletkezett):
A hosszabb ideje fennálló betegségeket ritkábban kell kezelni. Használja a lézer készüléket heti 3-szor a tünetek megszűnéséig vagy jelentős csökkenéséig.
Krónikus (régóta fennálló) betegségeknél a gyógyulás természetesen hosszabb ideig tart (napok, hetek, esetleg hónapok). Az első kezelések után enyhe bizsergést érezhetünk vagy fájdalomas kórképeknél a fájdalom fokozódhat (kezelési reakció), de ez átmeneti jelenség. A fájdalom erőssége a kezelések számával folyamatosan csökken és 3-4 kezelés után megszűnik, majd megindul a javulás. A kezelési reakció egy normális kísérő jelenség, annak a jele, hogy a beteg reagál a terápiára. Kezelés után fokozódó fájdalom esetén csökkentse felére a kezelési időt és a kezelés gyakoriságát. 3-4 kezelés után visszatérhet az eredeti kezelési módra.
Ha a rendszeres kezelések hatására a fájdalom esetleg fokozódik, egyre elhúzódóbb lesz, ez annak a jele, hogy túl nagy dózissalkezeltünk. A túlkezelés maradandó sérülést nem okoz. Ilyen esetben kihagyunk néhány kezelést és kisebb dózissal (kevesebb alkalom vagy rövidebb időtartamú kezelés) folytatjuk a terápiát.
A kísérő fájdalom egyik oka a mikrocirkuláció (a legkisebb erekben történő véráramlás) hirtelen megindulása a pangó területeken. A pangó részeken felgyülemlett bomlástermékek (amik nem szállítódtak el) hirtelen bekerülnek a keringésbe, ezért ritkán hányinger, fáradékonyság, rossz közérzet is előfordulhat (nagy területek nagy dózissal történő kezelése után).
Ha azt tapasztaljuk, hogy pl. a fájdalmas ízület se nem javul, se nem “rosszabbodik”, akkor valószínűleg túl kicsi dózissal (túl rövid időtartamú besugárzás) kezeltünk, ebben az esetben növelhetjük a kezelési időt kb. 2-3 perccel. Ha néhány héten belül nem csökken a fájdalom, használja a nagyobb teljesítményű és infravörös tartományban működő SL500 Infra készülékünket.
3. Az orrnyílás bevilágításával gyógyuló betegségek kezelése:
Ez esetben a mindennapos használat javasolt, 3-3 perc külön-külön mindkét orrlyukba a tünetek megszűnéséig. (max. 2x naponta)
A sűrűbb vagy hosszabb ideig tartó kezelések nem gyorsítják a gyógyulást, mert van egy olyan biológiai határ, melynek elérése után besugárzással nem lehet tovább stimulálni a sejteket!
Kiegészítő eszközök SAFE LASER 150 készülékhez
-
Teljesítmény: 70mW folytonos (száloptikából kilépő)
-
Kezelési idő: 30mp 4 joule energia beviteléhez
-
Menettel rögzíthető a Safe Laser 150 fejére
- Speciális 660nm-es hullámhosszra aktiválódó kozmetikumok hatékony bőrbejuttatására
- Kezelési idő: 6 perc
- Menettel rögzíthető a Safe Laser 150 fejére
- Teljesítmény: 25mW folytonos (szűkítőből kilépő)
- Kezelési idő: 3perc 4 joule energia beviteléhez
- Menettel rögzíthető a Safe Laser 150 fejére
- kétféle mérteben létezik felnőttek és gyermekek számára
- Szabadalmaztatott optikai rendszer, mely a lézerfényből egy homogén, koherens, monokromatikus, polarizált fényt állít elő, amellyel a szem is biztonságosan kezelhető.
- Kezelési idő: 3-3 perc
- Menettel rögzíthető a Safe Laser 150 fejére
- 50µW/cm2 teljesítmény sűrűség, amely a biztonságos határérték 1/20-a. MSZ EN 60825-1 (IEC 60825-1:2007) “Lézergyártmányok sugárbiztonsági előírásai” szabvány alapján.
- Az adapter használatához szükséges egy SL150 lézer, amihez csatlakoztatjuk.
A sűrűbb vagy hosszabb ideig tartó kezelések nem feltétlenül gyorsítják a gyógyulást, mert van egy olyan biológiai határ, melynek elérése után besugárzással nem lehet tovább stimulálni a sejteket!
A kezelési helyek meghatározása
Izmok esetében: Az izmokat alaposan áttapintjuk és a “nyomásérzékeny” pontokat kezeljük.
Ízületeknél: Általában az ízületi rés vonalában kezelünk. Az ízületet több ponton, körbe kell kezelni. Az ízületeket a végtagok hajlításával “megnyithatjuk”, így az ízület belsejébe juttathatjuk a fényt. Az ízületet mozgató izmokat is áttapintjuk és az érzékeny pontjaikat kezeljük.
Inaknál: Az ín tapadásánál, az izom-ín átmenetben ill. a “nyomásérzékeny” pontokon kezelünk.
Ha a kezelési pontokat nem találja el pontosan, akkor is hatékony lehet a terápia, mivel a Safe Laser Infra fénye nagy felületre van szétszórva.
Felmerülő kérdéseivel keressen minket a +36 27 358 365 telefonszámon vagy írjon az informacio@kombucha.hu e-mail címre.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.